MOBİL BÖLÜM
Anasayfa
Haber
Röportaj
Spor
Kültür Sanat
Zonguldak
Komik Videolar
Magazin
Sağlık
Teknoloji
Medya
pusulatv.net
 
Ali Bektaş'tan çok çarpıcı açıklamalar...
16 Agustos 2013 17:17:12

Başkan Ali Bektaş, yeni belediye binasının başkanlık birimini Kaymakam Ahmet Karakaya'ya tahsis ettiklerini belirterek, istenirse binanın tamamını tahsis edebileceklerini söyledi. 4 aya kadar kanalizasyon ve tüm altyapı çalışmalarının tamamlanacağını belirten Bektaş, Kozlu Deresi'nde kayıklarla gezintilerinin mümkün olacağını söyledi.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Pusula’nın sorularına verdiği yanıtlarda, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kaymakamlık binası, Zonguldak-Kozlu arası raylı ulaşım hattı, Zonguldak Belediye Başkanlığı’na adaylık söylentileri, devam eden yatırımlar konusunda bilgi veren Başkan Bektaş, net ifadeler kullandı.
Kozlu’nun ilçe statüsüne kavuşmasının ardından ilk Kaymakamı Ahmet Karakaya’nın geldiğini belirten Bektaş, “Yeni Kaymakamımıza, yeni yaptığımız hizmet binasındaki Başkanlık katında güzel bir makam hazırladık. Kurucu ilçe olduğu için Kaymakam olarak önce gelecek yazı işlerini ve sekreteryasını oluşturacak. Sonrada en kısa sürede birimleri yerleştireceğiz. İlk planda 13 birim gelecek ve bunların kadroları çıktı. Kaymakam Bey geldi ve kendisi de memnun kaldı. Bir hafta sonra hızlı bir şekilde işe başlayacak ve içindeki teşkilatlarını da kuracağız” dedi.

“KAYMAKAM BEY İLE BERABER KARAR VERECEĞİZ”
Kozlu Belediyesi yeni hizmet binasının tamamının Kaymakamlık binası olarak tahsisinin de mümkün olduğunu belirten Başkan Bektaş, “Müteahhidin süresi 9’uncu ayın sonunda bitecek. Binayı bitirmekle ilgili sıkıntısı vardı, onlara protesto çekeceğiz, Kaymakam Bey’le de onu konuşacağız. İlçe Jandarma Karakolu’nun ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yeri belli… Diğer birimleri çarşı içerisine nasıl dağıtacağımızı Kaymakam Bey’le birlikte karar vereceğiz. Kozlu küçük gibi gözüken büyük bir yerdir. Resmi kurumları ilçe merkezine yayarsak, alternatiflerde ona göre çoğalır” dedi.

“KANALDA SANDAL GEZİSİ MÜMKÜN OLACAK”
Kent merkezindeki çalışmalardan bazıları hakkında bilgi veren Başkan Bektaş, “Yaklaşık 4 ay sonra tamamen altyapı, kanalizasyon hepsi bitmiş olacak. Fatih Mahallesi’yle Merkez Mahallesi’nin parkelerinin tamamı bitmiş olacak. Yani bu dönemin sonunda Kozlu’da kanalizasyon, yüzey suyu, içme suyu, yol gibi hiçbir derdi kalmayacak. Dere ıslahında da müteahhitle bir sıkıntı oluştu ve yeniden bir ihaleye çıkıldı. Yaklaşık bir ay sonrada süreci bitecek. Büyük ihtimalle 8 ay içerisinde derenin tamamı ıslah edilecek. Ortadan kanal şeklinde dere akacak ve yanları çim olacak. Çok güzel bir proje… Dispansere kadar da kayıklarla gezilebilecek hale gelecek. Bir sene içerisinde dere ağzındaki mendirek bitecek, 4-5 ay içerisinde de sahildeki ana tahkimat bitecek. Başladı ve çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Sahil tamamen koruma altına alınacak. En yüksek dalgalarda bile sıkıntı olmayacak. Sahil Projesi’nin de 2’nci kısmının tamamı bitmiş olacak. Yılsonuna kadar birinci tünele kadar olan duble yol çalışması da tamamlanacak. Yani özetle 2013 yılının sonunda Kozlu, tüm altyapı sorunlarını bitirmiş vaziyette 2014 yılına girecek” diye konuştu.

ALİ BEKTAŞ ZONGULDAK’TAN ADAY OLACAK MI?
Başkan Bektaş, isminin sık sık AK Parti’nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı olarak gündeme gelmesiyle ilgili olarak bu tür tartışmaların içinde olmak istemediğini, ancak aranan adam olmaktan ötürü de mutluluk duyduğunu belirtti. Bektaş, “Burada bir şeyler yapmış olmalıyız ki, insanların sevgisini, gönlünü kazanmış olmalıyız ki, bu yönde talepler geliyor. Bundan mutluluk duyarım” dedi.
Bektaş, şöyle devam etti:
“Zonguldak’ta genel bir hastalık var. Sadece konuşma hastalığı var. Zamanı geldiğinde zaten adaylar belli olacak ve o adaylarla insanlar seçime gidecek. Bu adaylık süreciyle ilgili o kadar zaman harcanıyor ki. Bir sene evvelinden başlıyorlar. Aday adayları belli oluyor, sonra seçime kadar ‘kim kazanacak, meclis üyesi kim olacak?’ konuşuluyor. Biz işimizin başındayız. Ben şu anda belediye başkanlığı yaptığım koltukta en iyisini yapmaya çalışıyorum. Zamanı geldiğinde zaten biz söylesek de, söylemesek de adaylar belli olacak. Aday adayları tabii çıkıp konuşacaktır, ama biz boş da bir adam değiliz ki, aday adaylığımızı açıklayıp işin altında siyaset yapalım. Ben Kozlu’daki her vatandaşın tek tek belediye başkanıyım. Benim Zonguldak adaylığım o kadar çok konuşuluyor ki, Akçakoca’ya çoluk-çocuğumla gezmeye gidiyorum, benzin alacağım, petrolcü bana, ‘Başkanım, Zonguldak’a adaymışsın. Hayırlı, uğurlu olsun’ diyor. Gerede’deki, Mengen’deki adam söylüyor. Bu çok mu önemli? Artık Zonguldak’ın kaybedecek bir günlük vakti bile yok. Bütün şehirler bir yerlere giderken, Zonguldak’ın geri kalıyor. İnsanlar madene dayalı bir ekonomiyle nereye kadar gidecek? O yüzden şehrin çok hızlı bir şekilde atılıma ihtiyacı var. Bu Ali Bektaş olur ya da başkası olur, hiç önemli değil.”

“ZONGULDAK’IN MACERAYA HİÇ VAKTİ YOK”
Kendisi olsun-olmasın Zonguldak’ın güçlü, etkili ve kendisini hizmete adamış bir belediye başkanına ihtiyacı olduğunu belirten Ali Bektaş, şöyle devam etti:
“Zonguldak’ın kaybetmeye, hele maceraya hiç vakti yok. Gelecek olan insan, ‘ben şunları şunları yapacağım ve Zonguldak şu senenin içerisinde düze çıkacak’ diyecek. Bunu uzun vadeye bölerseniz, mümkün değil Zonguldak’ta bir şey yapamazsınız. Benim adaylığım sürecinde bu olsa ben açıklarım da, bunu yaparım. Ama şu an için samimi duygularla söylüyorum, netleşmiş hiçbir şey yok. Kozlu’daki insanlar bir üzüntü ve kaos içerisindeler. Allah her memlekette başkanını bu kadar sevmeyi nasip eylesin. Ben bu insanları üzmek istemem. Ben Kozlu’da büyüdüm, Kozlu’da var oldum ve Kozlu beni Ali Bektaş yaptı. Bu kadar değerleri, yaptığım işleri biranda bırakıp gitmek istemem. Ama Zonguldak’ın Ali Bektaş gibi adamlara ihtiyacı varsa, Ali Bektaş, bırak aslanın ağzına elini sokmayı, midesine bile girer. Benim şahsi bir beklentim ya da makam beklentim yok. Bazı insanlar böyle gizli gizli işler yapmaktan çok zevk alırlar. ‘Bak, ilin başkanlığına da aday gösterilmiş’ diyerek gizli gizli havasını da atarlar. Yukarıda büyük Allah’ım şahittir; hiçbir makam ya da yükselme gibi bir derdim yok. Sadece insanları mutlu edebileceğim her gün benim için mutludur. Ben bu konunun Genel Merkezimiz ve partimiz tarafından açıklanıncaya kadar insanlar tarafından speküle edilmesine karşıyım. Şu anda görevimin başındayım. 50-60 milyonluk şu anda Kozlu’da iş yapılıyor ve bunun speküle edilmesi bu işlerin aksamasına sebep olur. Sonuçta burası, Zonguldak’ın ikinci büyük ilçesidir.”

“ALİ BEKTAŞ’I ZONGULDAK’A ADAY GÖSTERECEK YER KOZLU’DUR”
Bektaş; Zonguldak Belediye Başkanlığı için yapılan yakıştırmalardan mutluluk duyup duymadığı yönündeki soruya karşılık, “İnsanları gururlandırmak iyi bir şeydir. Hoşuma gidiyor, ama bir görevimiz var. Beni Zonguldak’a aday gösterebilecek yer Kozlu’dur. Acaba benim Kozlu’daki görevim bitti mi, bitmedi mi? Beni Zonguldak’ın adayı gösterebilecek memleketimin insanlarına ‘arkadaş, ben gidiyorum artık’ diyebilmem o kadar kolay mı? Bu insanlar, bizi hiç olmayan bir partiden belediye başkanı yaptılar ve benim bu insanlara haksızlık yapma hakkım var mı? Zonguldak dahi olsa bu insanların hepsinin desteğini almak zorundayım. Yoksa arkamdan beddua ederler. Bir de burada bu kadar işler yapmışsınız, bunu ehli olmayan insanlara teslim ettiğiniz zaman, yapılan bütün işler geriye gittiği zaman ne anlamı kaldı? En azından Kozlu’yu temizleyelim de, herkes ‘bak, Kozlu böyle olmuş, biz de olalım’ diye örnek göstersin. 5 sene içerisinde bu memlekette o kadar dedikoduya maruz kaldık ki, ‘Kozlu’yu sattı’ dediler. Bu kadar ekonomik hamle yapmasaydım, kaynak yaratmasaydım, bu kadar iş yürüyecek miydi? Hayır. Yarım bıraktığınız iş de bitmemiş iştir. Biz burası bir marka şehri olsun diyoruz. Hafta sonu ve hafta içi terminaller tıklım tıklım olup Karabük veya Bartın’dan buraya insan taşınıyorsa, bunu birden kesmenin ne anlamı var? Şehir turizmini canlandırmak zorundayız. Sadece madenle bir şehir artık kalkınmıyor” yanıtını verdi.

“DERDİM; MAKAM DEĞİL, HİZMET OLUR”
Hiçbir zaman makam derdinde olmadığını, kendisini yakından tanıyanların bunu çok iyi bildiğini belirten Başkan Bektaş, “Zonguldak ile ilgili genel yargı: ‘Zonguldak’a delidolu bir adam lazım. Bu da Ali Bektaş’tır. Ali Bektaş gelecek, burada deli dolu işler yapacak.’ Ben hiçbir görevden, makamdan korkmam. Ben Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmam, ama buna layık görülmek ve beyninde bu hazır olmak başka bir şey. Adam, ‘Ben belediye başkan aday adayıyım’ diyor. Nereye gideceğinin, neye girdiğinin farkında mısın? Ben 10 sene belediye başkanlığı yapmış ve belediyeciliği çok iyi bilen bir adam olarak Zonguldak’a girerken bir korkuyla giriyorsam, sırf ‘makam olsun’ diye bu işe girenler yüzünden Zonguldak bu duruma gelmiştir. Ben Zonguldak’a belediye başkanı olduğum zaman, ‘Arkadaş, ben bunları yapacağım’ derim. ‘Fevkani Köprüsü’nü yıkacağım, limanı dolduracağım, bir sene içerisinde lavuar alanını yapacağım, en geç 1,5 sene içerisinde dere masmavi ve düzenli akacak’ diyerek bu işin içine iddialı girerim. Ama bir bakıyoruz, arkadaşlar çıkıyorlar ve ‘biz adayız’ diyorlar. Niye? Burası çok sosyal, demokrat ağırlıklı bir şehir ve mutlaka A partisinde kalması lazım. Kalsın… Kaldı da ne oldu? Şehir bir adım ileri gitmedi. Onun için benim adaylığımdan önce Zonguldak’ta neler yapılacağı önemlidir. Ama ben artık bunun speküle edilmemesini istiyorum. Çünkü bana bugüne kadar destek veren Kozlu’daki insanlarımızı ağlar vaziyette görmem beni üzüyor. Onlar hak etmediler ve sadece bana destek verdiler” diye konuştu.


İzleme : 13055 defa  
 
 Paylaş
 
 
Yorumlar
YORUM EKLE
 Yorumlar ( 4 )
Ali Bektaş'tan çok çarpıcı açıklamalar...
kozlu kurtuldu darısı zonguldağın başına ...
Gön : kurtan aydın  07 Subat 2014 : 15:06:00  Zonguldak
 
Ali Bektaş'tan çok çarpıcı açıklamalar...
kozlu yakışır sana başkanım
Gön : Bekir Kalafat  04 Kasim 2013 : 22:50:24  Zonguldak
 
Ali Bektaş'tan çok çarpıcı açıklamalar...
Dün akşam yorum yaptım, niye koymadınız?
Gön : nezih akkutay  18 Agustos 2013 : 01:00:19  Zonguldak
 
Ali Bektaş'tan çok çarpıcı açıklamalar...
BAŞKAN SEN KOZLUDA DEVAM ET ZONGULDAK SENİ BOĞAR,GAZA GELME BAŞKAN.
Gön : AYHAN KEFELİ  17 Agustos 2013 : 00:00:55  Zonguldak
 
Sayfa : [1]
7 doktor, bir vergi denetmeni ve bir öğretmen Adliye'de...

İzlenme : 223492
Soba yakmak isterken tekneyi yaktılar

İzlenme : 1091
27 yılda Zonguldak'ta neler değişti... İzleyince çok şaşıracaksınız

İzlenme : 1192
Restoranda müşteriyi vurdu... O dehşet anları güvenlik kamerasına böyle yansıdı

İzlenme : 1256
Fatih Çakır , Ali Rıza Tığ'ın sorularını cevapladı

İzlenme : 133902
25 Aralık Pusula TV Ana Haber Bülteni

İzlenme : 29378
Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman Yeşim Özdoğan'a konuştu

İzlenme : 3709
24 Aralık Pusula Tv Ana Haber Bülteni

İzlenme : 3441
Akın Kavi'den ''Akdemir'' hakkında şok iddaalar...

İzlenme : 2858
Kampüs'te Bu Hafta -3

İzlenme : 4346
Gökçebey Halkına Sorduk

İzlenme : 3864
Ekrem Murat Zaman, Ali Kaya, Engin Çöl, Artı Eksi'de Konuştu

İzlenme : 2565
23 Aralık Pusula TV Ana Haber Bülteni

İzlenme : 3070
Köksal Toptan Ankara'dan Canlı Yayın konuğumuz oldu

İzlenme : 1872
Özcan Ulupınar Ankara'dan Canlı Yayın Konuğumuz Oldu.

İzlenme : 2432
Sayfa : [1] 2 3 4 5 ... 128
:: Listelenen -> 1916 Kayıt  
 
Son Eklenenler
7 doktor, bir vergi denetmeni ve bir öğretmen Adliye'de...
223492 izlenme 
Soba yakmak isterken tekneyi yaktılar
1091 izlenme 
27 yılda Zonguldak'ta neler değişti... İzleyince çok şaşıracaksınız
1192 izlenme 
Restoranda müşteriyi vurdu... O dehşet anları güvenlik kamerasına böyle yansıdı
1256 izlenme 
Fatih Çakır , Ali Rıza Tığ'ın sorularını cevapladı
133902 izlenme 
25 Aralık Pusula TV Ana Haber Bülteni
29378 izlenme 
Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman Yeşim Özdoğan'a konuştu
3709 izlenme 
24 Aralık Pusula Tv Ana Haber Bülteni
3441 izlenme 
İlgili Videolar
7 doktor, bir vergi denetmeni ve bir öğretmen Adliye'de...
223492 izlenme 
Soba yakmak isterken tekneyi yaktılar
1091 izlenme 
27 yılda Zonguldak'ta neler değişti... İzleyince çok şaşıracaksınız
1192 izlenme 
Restoranda müşteriyi vurdu... O dehşet anları güvenlik kamerasına böyle yansıdı
1256 izlenme 
Fatih Çakır , Ali Rıza Tığ'ın sorularını cevapladı
133902 izlenme 
25 Aralık Pusula TV Ana Haber Bülteni
29378 izlenme 
HAVA DURUMU
  İstatistik
  Dün : 939
  Bugün : 144
  Toplam: 6452211
   Şuan Çevirimiçi:

 11 konuk,

 
PUSULA

KATEGORİLER

PUSULA

Copyright © Pusula Gazetesi